Ve dnech 19. – 21. června se sedm členů naší jednotky zúčastnilo odborné přípravy zaměřené na práci s řetězovými a rozbrušovacími motorovými pilami. Kurz byl veden zkušenými lektory a byl rozdělen na teoretickou a praktickou část.

Teoretická část probíhala přímo u nás, v hasičské zbrojnici, a obsahovala například vysvětlení jednotlivých technik řezání, ať už stromů rovných či nakloněných ve směru nebo proti směru pádu, základy konstrukce a údržby motorových pil a v neposlední řadě také zásady bezpečnosti práce v lese.

Praktickou část kurzu jsme absolvovali v lese poblíž obce Staré. Zde jsme měli možnost vyzkoušet si všechny probrané techniky kácení v praxi. Strávili jsme zde celkem dva dny, během kterých měl každý zúčastněný člen jednotky, pod odborným dozorem lektorů, možnost pokácet 8 až 10 stromů.

Tento kurz měl pro naši jednotku velký význam z hlediska zvýšení nejen efektivity, ale i bezpečnosti naší práce a to především při zásazích prováděných v souvislosti se silným větrem a s ním spojenými polomy.  

19. – 21.06 2020 Kurz obsluhy motorových pil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *