V letošním roce slaví náš sbor 135. výročí svého založení. Takže jsme při této příležitosti uspořádali v sobotu 25. července přátelské setkání před hasičskou zbrojnicí, kterého se kromě našich členů, rodin a kamarádů zúčastnili i spřátelené sbory, jednotky HZS Ústeckého kraje a zástupci SH ČMS.

I přes nepříjemnosti způsobené jarní pandemickou situací jsme se tam sešli v hojném počtu a společně strávili sobotní dopoledne, na které byl připraven zajímavý program a nespočet techniky od koňských požárních stříkaček a přenosných požárních stříkaček, přes cisternové automobily až po výškovou techniku.

Úvodní proslov, pronesený naším nově zvoleným starostou Alešem Rybářem, byl zakončen poděkováním a oceněním osmi členů sboru, za jejich dlouholetou činnost ve výboru a pro sbor. Kromě upomínkových předmětů byli tito členové oceněni také zaslouženým potleskem přítomných. Poté postupně následovaly připravené ukázky a také čas k návštěvě zbrojnice a prohlédnutí přistavených strojů.

První ukázkou bylo vyproštění osoby z osobního automobilu. Toho se ujali profesionální hasiči z Roudnice nad Labem, kteří zde předvedli profesionální podívanou, a i přes jejich vytíženost, kdy byli odvoláni ke skutečnému zásahu, vše s úspěchem a následným potleskem zvládli.

Další na programu bylo hašení pomocí impulzivní technologie IFEX, kdy rozstříhané auto z předchozí ukázky bylo zapáleno a následně uhašeno právě pomocí této technologie.

Zlatým hřebem ukázek bylo hašení požáru koňskou stříkačkou, kterého se chopili naši přátelé z SDH Nové Dvory. S mírnou nadsázkou a trochou humoru jsme mohli vidět a představovat si, jak asi vypadalo hašení požárů v minulosti. A že bylo na co se dívat. Práci s koňskou stříkačkou si nakonec mohly vyzkoušet i přítomné děti, pro které to jistě byl nevšední zážitek.

A takhle nám vlastně utekla půlka dne, oslavy se pomalu chýlily ke konci. Kolem druhé hodiny odpoledne bylo jídlo snědeno, pití vypito a sbory se se svojí technikou pomalu balily do svých zbrojnic a domovů. Po odjezdu poslední techniky jsme ještě poseděli v hasičárně a byli vděční, že máme tolik přátel, co se rozhodli tohle výročí oslavit s námi. Protože především díky přátelské atmosféře patří tato událost mezi ty, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

135. výročí založení SDH Brozany nad Ohří

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *