V letošním roce slaví náš sbor 135. výročí svého založení. Takže jsme při této příležitosti uspořádali v sobotu 25. července přátelské setkání před hasičskou zbrojnicí, kterého se kromě našich členů, rodin a kamarádů zúčastnili i spřátelené sbory, jednotky HZS Ústeckého kraje a zástupci SH ČMS.

I přes nepříjemnosti způsobené jarní pandemickou situací jsme se tam sešli v hojném počtu a společně strávili sobotní dopoledne, na které byl připraven zajímavý program a nespočet techniky od koňských požárních stříkaček a přenosných požárních stříkaček, přes cisternové automobily až po výškovou techniku.

Úvodní proslov, pronesený naším nově zvoleným starostou Alešem Rybářem, byl zakončen poděkováním a oceněním osmi členů sboru, za jejich dlouholetou činnost ve výboru a pro sbor. Kromě upomínkových předmětů byli tito členové oceněni také zaslouženým potleskem přítomných. Poté postupně následovaly připravené ukázky a také čas k návštěvě zbrojnice a prohlédnutí přistavených strojů.

První ukázkou bylo vyproštění osoby z osobního automobilu. Toho se ujali profesionální hasiči z Roudnice nad Labem, kteří zde předvedli profesionální podívanou, a i přes jejich vytíženost, kdy byli odvoláni ke skutečnému zásahu, vše s úspěchem a následným potleskem zvládli.

Další na programu bylo hašení pomocí impulzivní technologie IFEX, kdy rozstříhané auto z předchozí ukázky bylo zapáleno a následně uhašeno právě pomocí této technologie.

Zlatým hřebem ukázek bylo hašení požáru koňskou stříkačkou, kterého se chopili naši přátelé z SDH Nové Dvory. S mírnou nadsázkou a trochou humoru jsme mohli vidět a představovat si, jak asi vypadalo hašení požárů v minulosti. A že bylo na co se dívat. Práci s koňskou stříkačkou si nakonec mohly vyzkoušet i přítomné děti, pro které to jistě byl nevšední zážitek.

A takhle nám vlastně utekla půlka dne, oslavy se pomalu chýlily ke konci. Kolem druhé hodiny odpoledne bylo jídlo snědeno, pití vypito a sbory se se svojí technikou pomalu balily do svých zbrojnic a domovů. Po odjezdu poslední techniky jsme ještě poseděli v hasičárně a byli vděční, že máme tolik přátel, co se rozhodli tohle výročí oslavit s námi. Protože především díky přátelské atmosféře patří tato událost mezi ty, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

135. výročí založení SDH Brozany nad Ohří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *