Dne 26. 8. 2020 vyjela naše jednotka hned ke dvěma zásahům. První událost byla nahlášena během poledne, kdy díky silnému větru došlo k odlomení větve, která částečně zablokovala komunikaci spojující Brozany a Brňany. Na místo vyjela naše CAS 30 Scania s družstvem v počtu 1+3. Po příjezdu na místo byla větev pomocí motorové pily rozřezána a silnice opět zprůjezdněna.

Druhý požární poplach byl vyhlášen v nočních hodinách. Zde se jednalo o požár osobního automobilu v obci Doksany. Na místo vyjela opět naše CAS 30 Scania s posádkou o početním stavu 1+4. Po příjezdu na místo byl požár automobilu již v plném rozsahu. Na likvidaci plamenů jsme nasadili jeden vysokotlaký proud a jeden C proud. Krátce po našem příjezdu na místo dorazila i jednotka HZS Roudnice nad Labem, která rovněž nasadila vysokotlaký proud doplněný o příměs pěnidla. Vzhledem k tomu, že se při požárech automobilů uvolňují vysoce toxické zplodiny hoření, musel celý zásah probíhat za použití dýchací techniky. Krátce před půlnocí byl požár zlikvidován a naše jednotka se vrátila zpět na základnu.

26.08. Požár automobilu – Doksany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *