Sraz Matýskářů

Ve dnech 11. – 13. července 2015 se v Dolní Poustevně uskutečnil již 13. ročník srazu Matýskářů, kam se každoročně sjedou jednotky z různých koutů České republiky. I letos jsme se zúčastnili s naším vozem CAS 25 Škoda 706 RTHP.

V pátečních odpoledních hodinách jsme vyrazili od brozanské hasičárny. Do Poustevny jsme dorazili chvíli po setmění. Našli jsme si vhodné místo pro auto i stan a víkendová zábava začala. Páteční večer doprovázela živá hudba, grilované maso a staří známí.

Sotva jsme se v sobotu probudili, už začínal zábavný program. Zahrnoval soutěže, kterých jsme se také zúčastnili. Radek Horna soutěžil v hodu startérem a Nikola Dvořáková házela pístem. Ani letos nás neminula štafeta, které jsme se zúčastnili ve dvou družstvech. Po posledním předání kolíku nás čekalo tahání auta. Samozřejmě jsme to zvládli, a vlastnoručně jsme si odtáhli Matýska (CAS 25 Škoda 706 RTHP) na laně. Tečka na konci programu byla cca 30 km dlouhá spanilá jízda, která vedla severní částí Šluknovského výběžku.

V neděli jsme počkali na výsledky soutěží a vyhlášení miss Matýsek. Náš automobil sice nezískal titul miss, ale třeba se poštěstí v roce 2016. Víkend ve společnosti přátel jsme si užili jako vždy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *