Ve středu 4. července byla naše jednotka prostřednictvím krajského operačního a informačního střediska povolána na pomoc s hašením rozsáhlého požáru travního a polního porostu poblíž železniční trati u Litochovic. Náš úkol spočíval v doplňování hasební vody do požárního letadla Antonov An-2, které přiletělo na pomoc z Jičína. Jednotka nejprve působila na letišti v Roudnici nad Labem, kde jsme spolupracovali s dobrovolnými jednotkami z Budyně nad Ohří a Roudnice nad Labem.

Aby došlo ke zkrácení intervalů mezi jednotlivými lety a zásah se tak více zefektivnil, bylo v odpoledních hodinách rozhodnuto o přesunu blíže k požářišti. Volba padla na čerstvě posekané pole poblíž Keblic. Na tomto poli se navíc nacházel i závlahový hydrant, což zásah velice usnadnilo. Naše jednotka zde působila až do západu slunce, kdy již nebylo možné k hašení nadále využívat požární letadlo. An-2 se pak vrátil zpět na svoje domovské letiště do Jičína.

Druhý den byla naše jednotka na tento zásah opět povolána. Tentokrát se jednalo o dohašovací práce poblíž obce Litochovice nad Labem. Stejně jako předchozí den naše jednotka zasahovala s požárními automobily CAS 32 TATRA 815 a CAS 30 Scania. Zde jsme se připojili k úseku, kterému veleli profesionální hasiči z Lovosic.

Náš úkol zde spočíval v prolévání příkrého svahu zasaženého požárem nad železniční tratí a hledání zbylých skrytých ohnisek. Po úspěšném dohašení tohoto úseku jsme se společně s ostatními jednotkami, se kterými jsme zde působili, přesunuli k úseku vedenému profesionální jednotkou z Litoměřic. Zde jsme prováděli hasební práce až do brzkých večerních hodin. Strojníci s oběma automobily celý den průběžně dováželi hasební vodu z Labe.

4.7.2018 – Požár travního porostu Litochovice nad Labem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *