Během první adventní neděle vyjížděla naše jednotka opět k požáru skládky komunálního odpadu v obci Čížkovice – Želechovice. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár na ploše 50×50 m. Byly zahájeny hasební práce. Vzhledem k rozsahu požáru bylo na místo povoláno rypadlo ze Záchranného útvaru HZS z Jihlavy, odkud dorazil později také bagr. Uskladněný odpad byl prohrabáván a konstantně proléván vodou.

Hasební práce probíhaly nepřetržitě po celou noc. Dne 2.12. na místo přijela chemická laboratoř HZS Třemošná, která provedla měření koncentrací. Výsledkem měřené bylo zjištěno pouze stopové množství škodlivin a nebylo tedy nutné přijímat zvláštní opatření. Přilehlým obcím ovšem bylo doporučeno nevětrat. Následující noc a druhý den probíhaly hasební práce také nepřetržitě.

Naše jednotka působila na místě až do třetího dne hasebních prací, kdy zde zasahovalo již více než 70 hasičů z celkem 21 jednotek. Velký počet zasahujících byl potřeba především kvůli nezbytnému střídání jednotek a jejich členů, kteří se v těchto mrazivých dnech na hašení požáru podíleli. Na místě jsme se tedy střídali v několikačlenných skupinách tak, aby hasební práce probíhaly plynule a zároveň abychom si odpočinuli, zahřáli se a načerpali síly.

Dne 3.12. v odpoledních hodinách byl požár lokalizován a naše jednotka se vrátila na základnu. V ranních hodinách následujícího dne byla provedena likvidace požáru a skládka předána majiteli.

 

 

1.12. – 4.12.2019 Požár skládky SONO Siřejovice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *