Obávaný orkán Sabine, jehož dozvuky lze stále ještě venku pozorovat, nakonec v Brozanech a okolí neměl tak výrazně ničivé dopady jako ve zbytku republiky.

Naše jednotka byla povolána pouze k jedné technické pomoci, kdy kolem druhé hodiny odpoledne v obci Rohatce odletěla z pozemku trampolína na pozemní komunikaci. Trampolínu jsme rozebrali a vrátili majitelce, přičemž jsme ji zabezpečili aby nedošlo k opětovnému odletu.

Vlivem orkánu mohlo také dojít k narušení stability či pevnosti větví, stromů, střech a jiných konstrukcí, které by později, např. při menším větru mohli ohrozit zdraví či majetek a je potřeba je zabezpečit nebo odstranit. Proto pokud v obci nebo jejím okolí, po ustání větru, objevíte popadané větve/stromy na dopravních komunikacích a jiných polních či lesních cestách, případně větve/stromy/střechy hrozící pádem, informujte o tom bezprostředně někoho z naší jednotky, nebo přímo tísňovou linku HZS.

10.02.2020 Orkán Sabine

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *