V sobotu 25. 4. byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár skládky SONO v Čížkovicích – Želechovicích. Na místo vyjely vozy CAS 30 Scania a CAS 32 Tatra 815 obsazené dvěma družstvy hasičů. Skládka hořela v místě, kde je uložen komunální odpad a na které se již několik let žádný nový odpad nenaváží.

Večer byl požár již téměř zlikvidován a naše jednotka se vrátila zpět na základnu. Bohužel necelou hodinu poté došlo k zahoření skládkového plynu a vzplanutí téměř celého protějšího svahu. Požár se tak výrazně rozšířil a naše jednotka byla znovu povolána. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu z důvodu velkého počtu nasazených jednotek, a to i z širokého okolí. Dále byl povolán pásový bagr záchranného útvaru HZS ČR, konkrétně ze záchranné roty Jihlava, který spolu s dalšími bagry, najatými od soukromé firmy, prováděl rozhrabávání odpadků tak, aby bylo možné se dostat ke skrytým ohniskům požáru.

Naše jednotka působila na místě s krátkými přestávkami až do čtvrtka 30. 4. do večerních hodin, kdy byl zásah ukončen. Během této doby byla naše CAS 30 Scania použita jako stabilní cisterna, která hadicemi dodávala vodu do hasebních proudů a monitoru. Ostatní cisterny včetně naší Tatry dovážely vodu z okolních závlahových hydrantů a průběžně ji doplňovaly. Naši členové se pak během celého zásahu střídali s členy ostatních jednotek na hasebních proudech.

Zdroj fotografií: https://litomericky.denik.cz/galerie/zelechovice-skladka-opet-hori.html?photo=14&back=1766453281-5878-11

25. 4. – 30. 4.2020 Požár skládky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *